IMG_20161101_075048.jpg

مسابقات جام پیشکسوتان یادواره جانباز رزمنده دفاع مقدس، شادروان حاج عبدالرسول نجاتی توسط گروهی از ورزشکاران و ورزش دوستان روستای زیارت و با شرکت تیم های آزادی، استقلال، پرسپولیس و کارگر برگزار شد.

زیارت اسپورت:::: مسابقات از تاریخ پنج شنبه 22 مهر 1395 و با دیدار افتتاحیه سرخابی ها آغاز شد.
بازی در وقت عادی با نتیجه 1-1 خاتمه یافت ولی در پایان و در ضیافت پنالتی ها این تیم پرسپولیس بود که توانست 4 بر 3 از سد آبی های استقلال گذشته و راهی فینال مسابقات شد.
گلزنان این بازی مسلم کرمپور برای استقلال و مسعود صالحی برای پرسپولیس بودند.

دیگر بازی نیمه نهایی را کارگر و آزادی برگزار کردند که آن بازی خالی از حواشی نبود و بحث هایی بین دو تیم بر سر بازیکنان مشترک بوجود آمد که حتی موجب شد، علی فرهمندزاده که خود موجب برگزاری این مسابقات شده بود و قصد داشت برای کارگر بازی کند، از بازی کردن در این جام منصرف شود.
بازی با نتیجه 4 بر 1 به سود آزادی خاتمه یافت تا دو تیم حاضر در لیگ برازجان سال 95، اینبار در رده پیشکسوتان راهی فینال شوند.
گلزنان این بازی: عباس ایمانی فرد 2 گل - ابراهیم ایمانی فرد و حسین آذررنگ برای آزادی و تک گل کارگر را.... به ثمر رساند.

و اما فینال و اتفاقاتی که نباید می افتاد:: عصر روز جمعه 7 آبان 95، برای بازی فینال انتخاب شد. اما تیم پرسپولیس از حضور در فینال انصراف داد! و تیم استقلال برای مصاف با آزادی فراخوانده شد اما نه برای برگزاری فینال، بلکه برای انجام دیداری نمادین!! که طی آن آزادی به عنوان قهرمان و استقلال به عنوان نایب قهرمان معرفی شود!!! استقلالی ها در آن روز جز 5 نفر جمع نشدند و به همین دلیل جوانان استقلال جوان را فراخواندند تا کنار بازیکنان پیشکسوت استقلال بازی کنند و از آن طرف هم آزادی احمد عوضی را به تیمش افزود تا دیدار نمادین انجام شود، دیداری که برگزاری اش در این شرایط اصلا در شأن جانباز مغفور نبود. بازی نمادین 3-3 شد و بین دو نیمه جوایز اهدا شد.
حال به صورت خلاصه به اتفاقات پیش از بازی و به راهکار هایی که باید صورت می گرفت می پردازیم.

پیشکسوتان پرسپولیس زیارت در نظر داشتند که بازیکنی با نام ابراهیم دهقان را که از پیشکسوتان این تیم و اهل روستای کلل می باشد را به تیمشان بیافزایند که با مخالفت گروه برگزاری مواجه شد و این تیم بدلیل این مخالفت، تصمیم به عدم حضور در فینال گرفتند، البته که این حرکت بسیار ناپسند بود و این باشگاه فرهنگی ورزشی نمی بایست به خاطر یک بازیکن در این جام که برای یادبود جانباز دفاع مقدس و نمونه کاری فرهنگی بود، از جام کناره گیری می کرد. اما از آنجایی که روستای کلل از توابع زیارت می باشد، گروه برگزاری می توانستند اجازه حضور پیشکسوت پرسپولیس را می دادند همانطور که به افرادی که سال هاست از زیارت رفته اند چنین اجازه ای دادند.
همچنین با توجه به کناره گیری پرسپولیس، گروه برگزاری می بایست فینال را یک هفته به تاخیر می انداخت(همچون هفته های گذشته) و به تیم استقلال این فرصت را می داد که با پیشکسوتان خود و به صورتی شکیل بازی فینال را بهتر برگزار کنند، بهر حال این مسابقات به پایان رسید ولی شاید باید گفت هنوز ما در اینچنین بازی هایی مشکل داریم، از اعتراضاتی که در یک بازی نمادین به داور می شود گرفته تا تصمیماتی عجولانه در برگزاری چنین مسابقاتی.
در نهایت این گزارش از خوانندگان درخواست قرائت فاتحه و صلوات را برای مرحوم مغفور شادروان عبدالرسول نجاتی داریم.
کاری کوچک که از ابتدا تا انتهای این جام که به نام ایشان بود انجام نشد...
الفاتحه مع الصلوات

IMG_20161101_075016.jpg

IMG_20161101_075023.jpg